| Dontforgettosmile a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez Windows 8 ca deja merge greoi dar imi zice "unele fisiere lipsesc. suportul de instalare windows va furniza aceste fisiere". Ce sa fac? Laptopul e Samsung ativ 9 cu windows din fabrica, l-am cumparat asa.

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Iti faci un alt cd cu windows 8.1, cauti un windows care este originale pe site'uri sau apelezi la cineva care se pricepe sa iti imprumute un cd, daca nu te pricepi sa instalezi windowsul si driverele eu zic sa lasi pe cineva care se pricepe.

| Dontforgettosmile explică (pentru Evolution):

Al meu practic e notebook si nu are loc de CD.

| DjNick112 a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Simplu, faci in stik bootable, windows 8.1 e cel mai simplu sa faci bootable pe stik dintre toate sistemele de operare, formatezi stik-ul dupa care dai copy-paste la fisierele de pe dvd-ul cu windows, sau unde ai windowsul

| neutrino a răspuns:

Apeleaza la un prieten care se pricepe la asa ceva.

| Evolution a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Faci un stick bootabil, apeleaza la un prieten care se pricepe si daca te intereseaza chestiile astea si ar trebui, roaga'l sa iti si explice.

| horia2012 a răspuns:

Din cate am vazut laptopul tau are preinstalat W8 si daca instalezi un alt sistem (8.1, 7), pierzi garantia (daca mai e in garantie). Du-te in "control panel"-system si vezi ce fel de W8 ai.
Fa rost sau du-te la cineva care are un DVD cu W8. Instalezi sistemul, dupa care de aici descarca asta care o sa-ti verifice sistemul si o sa-ti instaleze driverele lipsa (daca e cazul):
http://www.samsung.com/uk/support/model/NP915S3G-K01UK
(descarci "SW Update")