| Adrian4123 a întrebat:

Acum 1-2 ani am cumparat un laptop HP Pavilion cu Windows 8 preinstalat (din fabrica) si acum nu merge internetul aproape deloc, nu incarca paginile, (le incarca doar ~1%). Este vreo posibilitate sa reinstalez windows-ul sau sa-l resetez din fabrica sau ceva? Va rog ajuta-ti-ma!

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Formateaza calculatorul hardu total.Pleci din bios stergi, evental dai format la toate partitiile apoi reinstalezi wind fresh Iti trebuie doar un CD cu windows 8, dar sa fie exact ce ai tu deja instalat pe acel laptop.Adica daca ai wind 8 pai asa sa ai cd-ul sau daca ai 8 si vrei sa pui 8 pro nu merge.Adica merge dar vorbesc aici de licenta sa ai dupa wind activat.Nuti trebuie key de activare pentru ca deja wind tau pe acest laptop este activat deja. Poti sa il stergi si sal reinstalezi de un milion de ori, PE ACELASI CALCULATOR CARE A FOST INSTALT INITIAL.Atit iti trebuie CD cu wind fara key.Cred ca te descurci sa faci rost de un Cd, imprumuti vezi tu.Dar razi tot cum am spus formatezi absolut tot si pui de la zero.Cauta aici ca gasesti pas cu pas cum sa aci chestia asta. Wind 8 care vine deja instalat pe un calc nu mai vine si cu acel stiker cu keyul pentru ca nu este nevoie.Bafta

| al3xander a răspuns:

Da, desigur. uite aici cum se face o resetare de windows http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&docname=c03489643
acum nu stiu care ar fi problema, poate nu e din cauza windows-ului. incearca sa faci o curatare de fisiere temporare http://www.filehippo.com/download_ccleaner si o scanare de virusi cu http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool?form=1

| shannygelu a răspuns:

Fa ti un cd de recuperare windows si reinstaleaza windowsul din nou

| pittbull123 a răspuns:

Daca ai reinstalat windows-ul si tot nu merge inseamna ca cine va iti fura netul sau ceva de genul chemai pe cei de la internet si spune-le despre ce este vorba si o sa rezolve ei

| kar1GaNNN a răspuns (pentru pittbull123):

Nu cred ca cei de la internet o sa te rezolve, si in legatra cu faptul ca fura net nu prea cred asta.

| pittbull123 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ok eu am incercat doar sa ajut