| costeaboy a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un fotoaprat, si am nevoie de parerile voastre, care ar fi mai bun; Canon PowerShot A800? sau Kodak C-190? dau funda?

6 răspunsuri:
| rocket a răspuns:

Parerea mea este ca Nikon sunt cele mai bune, dar iti las si un link in care gasesti multe aparate super ok.
http://www.one-it.ro/aparate-foto-video

| horia2012 a răspuns:

Canon PowerShot A800.

| costeaboy explică (pentru horia2012):

Poate ca e mai bun Canon dar Kodak c190 are 5x optical zoom si 12 megapixel iar Canon PowerShot A800 are 10 megapixeli si 3.3 optical zoom, ce zici de asta?

| horia2012 a răspuns (pentru costeaboy):

Intre 10 si 12 MP nu e o diferenta mare. Importante la un aparat foto sunt lentilele (Kodak nu specifica). Canon are iesire video. (in anumite situatii e foarte buna). "zoom de multe ori iti strica imaginea si nu-ti da-i seama decat cand te uit pe calculator la ea. Eu am patit-o. Dar e alegerea ta.

| costeaboy explică (pentru horia2012):

Mersi

| horia2012 a răspuns (pentru costeaboy):

Cu placere.