| UnOmOarecare2001 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa va spun ca am un laptop vechi cu windows xp la care tocmai i-am instalat driver wireless, dar nu imi merge deoarece imi da eroarea asta :"The hardware radio switch is off. To enable wireless, turn on the hardware radio switch.". Stie cineva unde pot da pentru a repara aceasta problema? Dau funda celui care ma ajuta

6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting\Network and Internet
click dreapta- network adapter și selectează "run as administrator"

| RAY a răspuns:

E foarte mult de lucru cu ele, asa virtual e greu de spus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsoft Corporation, adică Nea Bil, nu mai oferă actualizări pentru Windows XP, încă din 2014. E foarte greu de folosit astăzi.

| KillaNoFilla a răspuns:

Pe laptop e un button pentru wifi ca o antena in unul drintre F-uri(functi), fie apesi fn impreuna cu el, fie il apesi doar pe el fara fn, nu stiu cum e la tine

| UserulAnonim a răspuns:

Exista o multime de tutoriale pe Youtube exact cu problema pe care o intampini tu. Pacat ca toate video-urile sunt cu Windows 7.

| UnOmOarecare2001 explică:

Multumes pentru raspunsuri. Am reusit intr-un final sa activez dar acum se conecteaza la retea dar nu merge internetul. Arata asa: Security-enabled computer-to-computer network
You are currently connected to this network. To disconnect from this network, click Disconnect.
Stie cineva ce sa fac?