| agent00o a întrebat:

Buna tupu can inchid firefoxul nu mia reusesc sa il repornesc mimi tot da o eroare care suna cam asa Firefox ruleaza deja, însa nu raspunde. Pentru a deschide o fereastra noua, trebuie sa închide? i mai întâi procesul Firefox existent, sau sa reporni? i sistemul. Ce trebiue sa fac?

5 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Asta se intampla pentru ca ai inchis firefox dar el in procesele calculatoarelor inca functioneaza. Poti face: cntrl + alt + supr, unde iti va aparea aplicatiile deschise, si dai la procese, langa aplicatii. Acolo iti vor aparea: googlechrome.exe, etc. Unde scrie firefox. exe (sau cv de genu), dai click pe el, si jos in partea dreapta scrie:finalizarea procesului. Dai click pe finalizarea procesului, si poti repornii firefox din nou

| Karin4k a răspuns:

Trebuie sa-i faci restart...sau sa intri pe alt brauzer..de ex. google chrome, sau opera, sau ce ai in computer.
funda?happy

| Paduraru a răspuns:

dai ctrl+alt+delete. dupa aia mergi la procese. in bara aia de sus. si iti apare o lista dedesubt. si cauti acolo firefox.exe. dai click pe el si dupa aia dai inchidere proces. si ai rezolvat problema tongue. funda?smug
dai

| Paduraru a răspuns:

Ctrl+alt+delete --> procese--> cauti firefox.exe --> dai un click normal pe el --> in dreapta jos la task manager apare inchide proces, dai click acolo!

| MikeHH a răspuns:

Ctrl+Alt+Delete ( sau Task Manager pentru cei ce stiu )...te duci la procese si cauti firefox.exe dupa care il elimini. Acum poti reporni firefox. happy