| meyou a întrebat:

Am de facut un site in html pentru atestat.Trebuie sa il fac folosind notepadul.Nelamurirea mea este urmatoarea: atunci cand creez site-ul acasa, folosesc imaginile sau alte fisiere. txt, din calculatorul meu, astfel incat, atunci cand trebuie sa scriu in notepad linkul pozei sau al fisierului, scriu adresa de genu:C:/users/admin/desktop; dar cum noi trebuie sa punem toate fisierele notepad folosite pentru site pe un cd, pe care il punem in laptopul scolii, pentru a intra pe site, aceste adrese nu cred ca mai sunt valabile, deoarece pe laptopul respectiv nu exista acelasi folder ca si la mine pe calculator, si, deci, imi da eroare la pagina.Cum as putea sa fac astfel incat sa nu am problema asta? Trebuie sa copiez toate pozele folosite pe acelasi cd, si apoi cand trebuie sa sustin atestatul sa modific fiecare link catre poza? Chiar nu stiu cum sa fac... sper sa raspunda cineva, deoarece chiar am nevoie de o solutie. Va multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| keytao a răspuns:

Iti recomand sa folosesti acest program pentru a lucra cu html :EditPlus :http://www.mediafire.com/? hgzmjnoyumq#1
poti adauga o poaza usor doar cu un clik si tot ce vrei tu
in primul rind creeaza un folder in care pui toate pozele si tot ce-ti trebuie tie, deci totul sa fie in interiorul folderului si scoti acel folder pe un cd sau o memorie card sau pe cei vrei tu.

3 răspunsuri:
| metrix a răspuns:

Http://www.ecursuri.ro/cursuri/html-introducere.php un site unde te invata despre html la o lectie te invata cum sa atasezi cea ce vre tu.

si da trebuie sa pui pe acel cd si inca odata cauta in site si foloseste subfolderele

| PLoietre a răspuns:

Sall si eu am avut de facut site in Html si am inceput in laborator, am trimis folderul cu site-ul pe mailul meu si cand am ajuns acasa, am putut lucra.nu stiu carei faza doar nu esti primul cu aceeasi problema

| yoNut_1686 a răspuns:

In primul rand nu este necesar ca sursa imaginii sa fie C:/users/admin/desktop, daca tu pe desktop ai facut un folder "atestat" in acel folder vor fi toate fisierele site-ului, imaginile vor fi spre exemplu in "atestat/imagini", cand intr-un fisier html introduci o imagine nu ii pui sursa "C:/users/admin/desktop/atestat/imagini" ci doar "/imagini". Daca doriti un atestat gata facut www.atestate2012.info,sau daca doriti unul anume realizam si la comanda!