| roxanica_6988 a întrebat:

Buna tuturor!

Am nevoie de ajutorul vostru, va rog! Am creat o pagina de Facebook, care s-a vrut a fi o pagina de business, dar din greseala am atasat-o contului. Astfel incat, ori de cate ori vreau sa intru pe pagina, trebuie ca mai intai sa ma loghez la contul meu. As dori sa externalizez cumva. As putea crea o alta pagina insa as dori sa ramana aceasta deoarece am strans deja likeuri de la clienti, etc. Exista posibilitatea de a crea user si parola la aceasta pagina? cum fac asta? Doresc sa fac acest lucru deoarece as dori sa fie accesibil mai multor persoane care il vor administra, si sa nu fie nevoie sa intre in contul meu personal.

Va multumesc!

1 răspuns:
| SonOfMississippi a răspuns:

Buna Roxana! Nu poti sa pui parola la o Pagina! am si eu o pagina si iti explic pas cu pas. Ca sa intri in Pagina trebuie sa intrii prin contul tau, DAR daca doresti sa fie si alte persoane cu acces la pagina intra pe Pagina ta, in dreapta sus ai SETARI (langa Ajutor) - In stanga ai ROLURI IN PAGINA - Atribuie un rol nou în Pagină, scrii email-ul sau userul prietenului care vrei sa aiba acces la pagina si selectezi Editor daca vrei sa aiba drepturi ca tine sau Moderator etc. NU ii da Administrator altfel va fi deasupra ta cu drepturi pe pagina! Si ii va veni o invitatie pe care o accepta si din contul lui/ei de Facebook poate accesa pagina si sa te ajute cu ea fara sa acceseze contul tau personal. Succes si daca mai ai intrebari nu ezita sa mi spui.