| imbobi a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema, De ce nu pot sa primesc cereri pe facebook?
Deci prietenii care vor sa ma adauge, Nu vad butonul acela care scrie Add...
Doar sa se logheze la actualizarile mele!
Care este problema?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DianneM a răspuns:

Buna! Pe pagina de facebook( logat/a fiind) sus in dreapta apare: Numele tau( ex: imobobi), urmatoarea casuta cu 'Home' sau 'Acasa' si ultima casuta cu o sageata. Dai click pe casuta, selectezi privacy settings sau setari de confidentialitate apoi alegi din lista 'How to connect' sau 'Cum te conectezi' si alegi din dreapta: "editare setari' apoi iti apar intrebarile: a 2-a cea care te intereseaza pe tine: 'Who can send you friend request?' 'Cine poate sa iti trimita cereri de prietenie?' si selectezi din dreapta: 'Everyone' sau 'Toata lumea/Oricine'. Succes!hee hee

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Acceseaza http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy,jos la sectiunea "How You Connect" click pe Edit settings si in lista ce-ti va aparea, asigura-te ca "Who can send you friend requests?" (A2a optiune) este setata pe Everyone.

| Anton_Elenutza_1994 a răspuns:

Hey eu nu gasesc optiunea aceea. cum ma conectez sad