| MaDaMadalina18 a întrebat:

Am si eu o nelamurire! Este vorba de dvd writer, presupun. Calculatorul meu citeste si face CD-uri (am nero si inca un program) dar nu pot face DVD-uri. Adica poate citi Dvd-uri scrise deja, dar cand bag unul gol nu-l citeste. si prin urmare nu pot face nici-un DVD..Pana la urma care e problema? Am citit ceva si de pe net, dar nu prea m-am lamurit, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| BogdySS a răspuns:

Exista unele unitati optice, mai vechi numite combo. Asta inseamna ca citesc atat CD-uri cat si DVD-uri, dar scriu doar CD-uri. Sunt 95% convins ca asta e problema ta. Uita-te putin pe el, undeva trebuie sa precizeze ca e combo.

| Meganos a răspuns:

Schimba cd roomul si pune un dvd room ca de asta nu-ti citeste, probabil e un pc mai vechi.