| euvesper a întrebat:

Daca am facut back-up la Android si am salvat agenda de la telefon in contul de gmail, agenda ramane pe gmail orice s-ar intampla cu telefonul, si daca acesta se distruge sau se sterge tot din el?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce ai spus tu sunt doua situatii sau chiar trei.
Daca ai facut backup ramane pe telefon daca nu resetezi telefonul sau faci resoftare. Daca ai facut backup pe card SD ramne acolo. Si, in final, ramane pe Gmail daca ai contul pus pe telefon. Pe Gmail ramane oricum chiar daca pieri 10 telefoane.

| euvesper explică (pentru Salontanul):

Deci daca am salvat contactele in contul de gmail, raman pe gmail si daca telefonul este resetat sau resoftat si pot avea acces la contacte daca accesez gmailul de pe alt device?

| Salontanul a răspuns (pentru euvesper):

Poti sa intri in Gmail si de pe PC, laptop, tableta. Nu conteaza. Ele raman acolo mereu.

| Rommeo a răspuns:

Este si normal sa ramana in contul gmail, indiferent daca ai si un Note 7 si i-ti explodeaza, totul ramane in cont.

| hibridboy a răspuns:

Da
Nu conteaza ce se intampla cu telefonul
De exemplu:
L-ai scapat in cada s-a stricat
Si iti cumperi altul
Te conectezi la contul de gmail si gata ai toate contactele daca nu iti apar te duci la contacte la setari si trebuie aa bifezi sa iti citeasca si contactele de pe sim de pe telefon...
Eu am toate contactele
Telefon
Sim
Gmail
Si skype
Sper ca te-am ajutat