| Iony_5207 a întrebat:

De curand am avut o problema cu pc-ul, care a necesita schimbarea windows-ului. Persoana care mi l-a schimbat, mi-a "ascuns" toate dosarele din partitia C. Aveti idee cum as putea face sa reapara? Dau fundita si vot! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Păi în dreapta(adică pe coloana din dreapta) ar trebui să ai un fel de "link" care să zică "show hidden files" sau ceva de genul ăsta; dai click pe el.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce erau in acele dosare? daca sunt programe...le gasesti in C->fisiere program. Daca sunt dosare personale poate le-a ascuns cu un program ceva! Vezi in fisiere program ce programe ai si cauta pe google daca nu stii vreun program si apoi spune daca ai gasit vreun program gen folder look...sau altceva!

| pufulete17 a răspuns:

Deci lony, acele dosare "ascunse " sunt sterse...deoarcea cred ca el ti-a instalat windows-ul pe partitia C unde avea program si alea : deci alea sunt "taitai" si nu ai cum sa le recuperezi.asa cred eu, s`ar putea sa ma insel dar la mine asa se intamplabig grin bafta:*

Răspuns utilizator avertizat
| Ovy81 a răspuns:

Dc ai windows 7 te duci in my computer apesi pe organize situata pe bara de menu de deasupra, pe urma apesi folder and search options>General>si la navigation pane bifezi show all folders, sper sa-ti mearga succes

| Iony_5207 explică:

Tind sa va raspund si eu de asemenea, ca nu am Windows 7, iar presupusele dosare erau de fapt cele ale Windows-ului (adica, dosarele "Windows", "Program Files" etc.).
Oricum, solutia lui NoChanceForUs mi-a fost de folos in mare parte, pentru ca mi-au aparut 4 dosare importante si 2 fisiere.txt. Este posibil ca pufulete17 sa aiba, de asemenea, dreptate. Asta insemnand ca dosarele mele sunt facute "taitai" [ laughing ]. Si sa nu uit si de raspunsul dat de Ionut...m-a ajutat sa gasesc niste vechi fisiere "uitate" prin D (pentru ca cel ce mi-a schimbat windows-ul mi-a pastrat fisierele din D )!
Oricum, va multumesc foarte mult pentru raspunsuri! :*