| ElenaZamfir a întrebat:

Buna tuturor. Mi-am schimbat numele pe Facebook din Ana Popescu, in Mara Ionescu. Am luat un alt telefon si am vrut sa vad daca pot fi gasita dupa vechiul nume, adica Ana Popescu. Surpriza, da! La cautare apare noul nume, dar sub el exista un @ Ana Popescu.
Mara Ionescu
@Ana Popescu.
Invatati-ma cum sa sterg acel @Ana Popescu. Cum fac? Am citit peste tot, nu gasesc ce e de facut.
Va rog raspuns detaliat. Multumesc tuturor celor care ma ajuta.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, ai schimbat numele si ei ti au pus acel @, dar de ce ti ai schimbat numele pe Faceboock, vezi ca daca il tot schimbi ei te vor bloca, si intr-un final iti va fi sters contul, ei vor considera ca faci spam. Si aici pe TPU vad ca ai alt nume, de fapt cîte nume ai? Care este adevaratul tau nume cel de aici sau cele de pe Faceboock?

| ElenaZamfir explică (pentru CristiDinBucuresti):

Care e problema ta? Poți da soluții sau nu? Numele acekea sunt niște exemple. Câți ani ani? Cred ca ești minor...

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate dureaza pana se actualizeaza datele!
ai incercat peste cateva ore? ce poza ai la poza de perete?