| Ziziaww a întrebat:

Buna tuturorhappy
Pentru cine se pricepe, nu va dati cu presupusul. Mi-am cumparat tastatura acu' o luna si ceva. Era intr-o stare perfecta pana acu' o saptamana cand am obesrvat ca nu imi mai functioneaza space-ul asa cum trebuie.Trebuie sa apas de doua ori sau sa apas mai tare ca sa se puna space.Am incercat chestia cu scoaterea butonului de space si sa il pun inapoi (dar doar atat nu am umblat pe la fire si alte chestii) dar nu a functionat.
Imi puteti spune ce ar trebui sa fac? Multumesc mult. Ofer funda:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| ghiolbitza a răspuns:

Toate tastaturile au o membrana d ecauciuc care face legatura intre butonul propriu zis si placa cu circuite. E posibil sa se fi tocit cauciucul acela si sa nu mai faca contact cum trebuie. O alta varianta ar fi ca ai mancat ceva stand la calculator si au cazut firmituri in tastatura. E cel mai des intalnit motiv pentru tastaturi care nu mai functioneaza cum trebuie. Ori incerci sa o cureti, ori iti cumperi alta, de preferat una fara cadru de plastic ca aici http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-tastatura-flexibila.html prima din lista.