| Alecsander98 a întrebat:

Buna tuturor. Recent am achiziționat un laptop de la Altex si acum as vrea sa ii adaug o memorie ram de 4 gb. Tipul de la Altex mi-a zis ca se poate sa il trimit la ei si ii pun memoria ram fara ca sa pierd garantia.
Banuiesc ca daca duc laptopul la Altex, il voi vedea dupa 15 zile, nu?
Cam la ce preț s-ar ridica investiția avand in vedere ca as vrea 4 gb rami ddr4? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa sun si eu la Al; tex in cursul zilei de astazi. Eu nu cred! Pana atunci poti sa iei 4Gb RAM la frecventa 2133 Mhz: https://altex.ro/......-4077/2133 Eu ti-am dat un exemplu. Tu poti cumpara de oriunde.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ti-l inapoiaza in aceeasi zi daca mergi personal nu il trimiti prin curier. Pretul va fi de la 300 lei in sus depinde de marca si tip. Bafta!

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu poti sai pui un hard disck extern?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Ce legatura are HDD-ul extern cu memoria RAM?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-i pui si singur memorie RAM. Nu are legatura cu garantia. Nu pierzi nimic. In laptopuri si PC-uri ai voie sa adaugi. N-ai voie sa schimbi. Daca spuneai ce laptop ai si modelul, iti spuneam si ce se potriveste.

| Alecsander98 explică (pentru Salontanul):

Laptop HP ay 101 nq. E luat de la altex. Tipul de acolo mi-a zis ca daca "lucru" eu la el, imi piers garantia si nu vreau asta.

| Alecsander98 explică (pentru lpavel):

Multumesc frumos.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa raspuns, am sunat imediat la Altex si mi-au spus ca trebuie sa ma adresez unui service autorizat. Deci poti sa pui acasa singur pentru ca un service nu scrie in garantie ca a pus memorie. In garantie se scriu doar reparatiile. Daca trebuie sa-l trimiti la ei ii scoti memoria pusa de tine si gata. Eu n-am auzit de asa conditie nicaieri! Sunt nesimtiti dar iti spun eu ca poti s-o faci singur fara frica. In caz de scandal te poti adresa ANPC-ului atata timp cat n-ai stricat ceva fizic (zgariere, rupere, turtire, etc).

| Alecsander98 explică (pentru Salontanul):

Multumesc frumos pentru ajutor. Asa am sa fac.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alecsander98):

Multumesc si eu pentru apreciere!