| alin3210 a întrebat:

Am cumparat recent un calculator(de pe Altex) si as vrea sa stiu daca as putea sa-i fac cateva modificari(exemplu:cum ar fi sa-i schimb procesorul) fara sa-mi pierd garantia...
Si daca da ...se poate face in magazinul de unde l-am luat?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Daca desfaci PC-ul vei PIERDE garantia.
De ce dracu cumparati toate bombeurile gata asamblate LA SUPRAPRET? Esti FRAIER!

Puteai sa-ti cumperi pe componente SI IESEAI MAI IEFTIN cu cel putin 400 lei! si aveai avantajul ca AVEAI GARANTIE PE FIECARE COMPONENTA nu PE UNITATEA INTREAGA!

PS: PC-ul acela are o sursa foarte slaba. ( petarda ieftina ) care nu va tine mai mult de 5 luni...

| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Salut! Daca deschizi carcasa se va rupe acel ''sticker'' si vei pierde garantia. Dar nu inteleg de ce-ti trebuie garantie la un PC, componentele nu se strica in fiecare zi iar instalarea unui windows costa in jur de 50 de lei, ceea ce nu-i foarte mult.

| alibekbitches a răspuns:

Daca vinzi procesorul e si normal ca pierzi garantia. Deci daca vinzi vreo componenta pierzi garantia la aceea componenta. Si in plus nu cred ca exista componente in Altex, numai daca comanzi de pe site-ul lor, bafta!