| Pati2500c a întrebat:

Un microfon wireless se conecteaza la orice tip de boxa? Dau funda

Răspuns Câştigător
| floreadan a răspuns:

Nu se conecteaza la orice tip de boxa, verifica compatibilitatea intai.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un microfon wireless (fara fir) are inclus un mic emitator radio (de unde ultra scurte).
Pentru a prelua semnalul, este nevoie de un receptor radio, iar semnalul trebuie amplificat inainte de conectare la boxa.
Daca "linia" de sus nu exista sau nu functioneaza adaptat corespunzator, atunci in boxa nu se va auzi ce se vorbeste in microfon.

| PainTech a răspuns:

Nu.

| Pati2500c explică (pentru PainTech):

Dar la ce boxe merge?

| PainTech a răspuns (pentru Pati2500c):

Depinde de tipul de microfon.

Unele se conectează doar la o boxa anume cu care a fost livrată. Am văzut că mai vând samsarii tâmpenii de-astea.

Altele au un receiver pe care teoretic poți să îl conectezi la ce boxa vrei. Astea merg pe orice boxa.