| япончик a întrebat:

Buna, va gindi un computer mai rapid doar daca are hardul de 1 T. fata de alt computer cu memoria mai mica, problema e ca am un HP elite book 8470 p 300 gb. dupa un timp hardul sa deteriorat si eu am comandat un alt hard de 190 gb uzat de pe ibay si acum merge foarte greu notebokul care ar putea fi problema, ar putea fi hardul sau windowsul, inainte de toate el mergea foarte bine.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pai daca cu HDD vechi (inainte sa se strice) mergea bine si cu HDD nou merge prost, cea mai simpla concluzie (si probabil corecta) este ca merge prost din cauza noului HDD (second hand).

| AlexChi a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi un ssd in loc de un hdd. Putem zice ca acest hdd e defect...

| elKOSHMAR a răspuns:

Iti recomand un Hard Disk Drive cu o viteza mare pentru o miscare mai buna a computerului. Seara buna.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Foarte rau ai facut. Crezi ca pe "ibay" (eBay se numeste) gasesti numai lucruri bune? Mai bine iti luai un SSD. Acel HDD a fost vandut pentru ca era defect.