| anonim_4396 a întrebat:

Buna va rog frumos poate sa ma ajute si pe mine cineva cu un sfat bun in legatura cu achizitea unui TV.
Vreau sa achizitionez un televizor special pentru gaming si pentru filme dar sa nu consume multa energie (curent).
Am auzit ca LED-urile sunt mai bune decat plasmele si + ca la plasme se reflecta lumina.
Dispun de un buget maxim cam 2.500, 00 lei si caut un SONY sau un Panasonic de 81cm diagonala.
Si sa i-mi mai spuenti care merita un SONY BRAVIA sau un Panasonic.
Am auzit ca acum de Black Friday nu merita sa ati iei un televizor si ca se vor ieftine prin decembrie/ianuarie ma refer la cele 2 marci mentionate mai sus.

Multumesc mult pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Lasa panasonicu' in pace.
Televizoaryele se impart in Sony, Samsung, si restul, nu se compara ca imagine niciunul cu Sony si Samsung.
Plasma sua LED. Plasmele sunt mai ieftine, dar consuma de vreo 3-4 ori mai mult curent electric, si cum un TV il tii ani buni iesi mai scump ep termen lung. In Plus, daca te uiti in orice magazin cu tv expuse, se vede mult mai prost pe plasma.
Deci LED Samsung sau Sony si nu vei regreta.
Cat despre pret, te poti incadra lejer in buget, arunca un ochi pe linkul de mai jos. Cu tot cu wireless, full hd si cam tot ce e nevoie inclus, 2000-2200 lei.
Ai filtre in stanga, am filtrat eu cum as lua pentru mine, daca ai alte optiuni te poti juca la ele.
http://goo.gl/G9G1D
Bafta

| anonim_4396 explică (pentru CataC):

Mersi mult da de ce excluzi Panasonicu ca am vorbit cu un reprezentant si am auzit ca sunt aduse direct de la producator din Japonia.
Oricum multumesc pentru ajutor!

| CataC a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce, si eu pandesc preturile la TV.
Mie personal nu mi se pare aceeasi calitate a imaginii. Te poti duce intr-un magazin mare de profil sa le vezi pornite pe toate, Sony si Samsung sunt alt nivel.
E parerea mea, sunt banii tai, gusturile tale, decizia ta, era doar o sugestie.

| anonim_4396 explică (pentru CataC):

Da asta asa e dar m-am uitat acum cateva zile la un televizor Panasonic si la contrast scria briliant, iar la audio V-Audio Surround si avea mai multe caracteristice da infine, in legatura cu asta ce spui?

| CataC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus parerea mea, faci ce vrei cu ea, nu incerc sa te conving. Nu lucrez nici la Samsung nici la Sony.
O seara buna