| ada31 a întrebat:

vreau sa cumpar un tv, ce e bine sa aleg intre un lcd si led? ce marca intre samsung, elg si philips? watsonul lcd cum e? face figuri, probleme? e mai ieftin cu 1-200lei fata de primele modele mentionate si am in vedere si marca asta. astept pareri, multumesc

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna ada
LED e o tehnologie superioara, lcd nu are iluminare perfect uniforma a ecranului si un unghi mai mic din care se poate vedea (daca ai monitor lcd sau laptop stii cum se vede din lateral).
Cat despre firma eu am mers in ultimul timp pe Samsung, atat pentru tv cat si pentru monitor.
Sfatul meu este sa-l testezi in magazin cu mare grija, eventual ia si iubitul/sotul/un prieten mai tehnic pentru a nu avea pixeli morti (puncte negre/rosii/albastre/verzi pe ecran, care nu-si schimba culoarea).
Succesuri!
Ah, apropo, led e mai scump binisor decat lcd, ia-ti ce-ti permiti, pana la urma e un TV, se poate trai si fara ultima tehnologie

| John1973 a răspuns:

Alege LED http://bit.ly/1w82Cs7