| DeeaNegrea a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop, dar am nevoie de putin ajutor. Pretul ar fi maxim 3000, stiu ca in bani astia nu o sa fie ceva extraordinar de performant, dar se fie bunicel la memorie, sa tina bateria, sa fie destul de dragut ca exterior. Nu am nevoie de el pentru fiite, dar nici nu vreau sa fie foarte inestetic. Deci va rog spuneti-mi si mie dupa ce sa ma uit(memorie, baterie etc.), Toshiba dell hp etc? Tot ce credeti ca ar fi necesar pentru a intreba in magazin! Dau fundita.

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Pentru ce vei folosi laptop-ul? Office/navigare pe net sau pentru jocuri?
De obicei laptop-urile ce au o configuratie mai buna, au durata de viata a bateriei mai scazuta, dar depinde si de modelul respectiv:

Un best-buy ar fi asta, te va multumi la orice, chiar si in jocuri:

http://www.pcgarage.ro/......ghz-black/

Daca mai ai nelamuriri, posteaza aici!

| RS4 a răspuns:

Eu zic ca gasesti multe modele la acesti bani care sunt foarte bune! cele sub 2000 ron sunt mai slabute! deci daca o sa cauti ceva la 2800-3000 ron, sigur vor face fata pretentilor tale! Toshiba, HP, msi, Acer, ce vrei tu! vezi din ce gasesti in orasul tau, sa aiba frecventa procesorului cat mai mare, memorii ram un 4 GB, hard diskul maricel, si vezi care are si o placa video bunicica ca sa poti pune si eventual jocuri, etc pe el! baftaaa!

| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop decent http://bit.ly/1r4Uj4x