| iDangerous a întrebat:

Bună.

Vreau să îmi cumpăr un laptop şi vrea să ştiu după ce tip de procesor ar trebuii să mă orientez şi alte detalii la care ar trebuii să fiu atentă la un laptop. Menţionez că nu vreau să fie super performant, dar nici foarte slab. Să îl folosesc pentru mess, skype, net şi eventual jocuri gen GTA.

Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| GigiMenta a răspuns:

Buna e.e, ar trebui sa te incadrezi intr-un processor de 2 ghz dual core daca se poate, o placa video de 1 gb si 2 Gb ram thinking "trantesti" si un windows xp si totul este rezolvat.

5 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Un procesor de 3Ghz(preferabil Intel I3 sau AMD), o placa Video de la nVidia Geforce si cam 4 Gb Ram.
N-ai mentionat ce GTA(a Aparut GTA 5 asa ca...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Processor : Intel Dual Core 2 DUO 2.5 GHz
Placa video : Nvidia GTX 590
6 GB ram happy
Ar fi bun un Laptop Toshiba

| SouLIce a răspuns:

Iti recomand ceva cu i3 foarte bun pentru ce il folosesti tu
http://www.pcgarage.ro/......us-geanta/
Sau unul cu un procesor ceva mai slabut dar cu o placa video dedicata
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

Răspuns utilizator avertizat