| FaraSperantaSEN a întrebat:

Am si eu 2 intrebari:D
1. Vreau sa imi cumpar un laptop bugetul fiind aproximativ 1800lei... Vreau sa il folosesc pentru gaming nu cine stie ce jocuri vreo 4-5. browsing, filme, si skype/mess
eu am gasit asta pe net http://www.emag.ro/......ERHCNBBBM/ nu stiu cat de bun este astept pareri:D si cel mai important astept alte recomandari de laptopuri

acum a2-a intrebare este: ce ar trebui sa aiba un laptop bun... adica cand gasesc unul la ce trebuie sa ma uit sa fie bun? procesor/ memorie ram? va rog frumos:D

MULTUMESC!

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu, nu vrei. Chiar ai nevoie de mobilitate sau vrei laptop ca asa vor toti? Cu 1800 RON iti faci un dsktop decent pentru ce vrei tu, care va tine mult mai mult decit un laptop.

| SilviaDulcik a răspuns:

La acest pret este de nerefuzat : http://www.emag.ro/......DNYRXBBBM/

Procesorul are frecventa mai mica dar consuma mai putin, oricum este suficient pentru jocuri.
Placa video este buna la aceea rezolutie, vor rula jocurile la detalii medii cu cadre pe secunda bune.

| Me2 a răspuns:

Cand vad ce tampenii spun unii imi vine sa'mi bat capul de toti peretii, pai cum naiba puneti acestui om un i5 cu grafica integrata cand el vrea gaming, duceti'va bai si invatati apoi veniti si dati sfaturi, nu ca sa va aflati in treaba
@Xtr3ME, in gaming conteaza cel mai mult placa video, apoi procesorul si memoria ram, procesorul nu se cumpara in functie de cati GHZ are, sau placa video in functie de cati gb are...ti'as explica dar este foarte mult si complicat ...in 1.800 lei cel mai ok laptop pentru gaming este acesta cu i3 si nVIDIA gt635m,care se va descurca in orice joc, medium-high pe rezolutia nativa
http://www.pcgarage.ro/......oare-maro/

Daca nu ai nevoie neaparat de mobilitate iti recomand din tot sufletul un desktop pentru ca este de o mie de ori mai bun decat laptopul ....este alegerea ta, in general laptopuriile sunt facute pentru oamenii de afacere care toata ziua sunt pe drumuri si se misca foarte mult, iar daca stai acasa la birou si te joci, desktopul e cel mai ok

Răspuns utilizator avertizat
| khwewljewew a răspuns:

Salut. În primul rând este un laptop BUNICEL. Spun bunicel pentru ca e single core nu e măcar dual core sau mai știu eu ce. Nu îl prea poți folosi ca un laptop de GAMING pentru ca majoritatea jocurilor care au apărut recent nu o să îți meargă. În schimb ASUS-urile sunt bune la răcire și sunt destul de silențioase, nu fac zgomot când le pornești etc. Nu știu ce să spun... părerea mea este să mai cauți. Să fie bun la toate. Procesor dacă găsesti unul cu i3, i5, i7 memoria ram nu prea contează, îți ajung 4GB. Iar placa video să fie dedicată nu inegrată și de preferință să fie nVIDIA. Sunt cele mai bune. http://www.emag.ro/......D938XBBBM/
e mult mai bun decât ce ai arătat tu.

| tessla a răspuns (pentru khwewljewew):

Tu te auzi macar ce spui? 2020M este DUAl core si 610m e peste hd4000.
On: Nu prea ai cum gaming cu niciunul dintre ele, cel mai potrivit pare ca e Dell ul sugerat mai jos

| khwewljewew a răspuns (pentru tessla):

Nvidia 610M 1GB e mai slaba decat o placa integrata Intel HD3000. Mai degraba mi-as lua un laptop cu procesor i3 Ivy cu placa video integrata hd 4000

| Treistariustar a răspuns:

Uite aici unul foarte bun care nu o sa ai probleme ani de zile cu el http://bit.ly/1w8GWMY