| roby0067 a întrebat:

Buna,Vreau sa imi fac PC-ul si as dori sa am 8 gb ram si sa imi iau aceasta placa video http://www.emag.ro/......DD-HDMI-GS Nu stiu daca merge, ramul este ddr3.Dau funda la cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai stai asa, tu nu ai piesele cumparate? placa aia nu se merita deloc, dar daca asa vrei tu, eu ce sa mai zic. cati banuti ai si ce piese vrei sa cumperi?

| pHe0Nix a răspuns:

Vrei sa faci un pc nou?
Care este bugetul in care vrei sa te incadrezi?
Spune mai exact ce doresti? Fii mai explicit cum adica vrei sa-ti faci pc-u?
Cate sloturi de memorie are placa ta de baza? CAte sloturi sunt ocupate? Ce tip de memorie au (ddr, ddr2, ddr3?)
Placa video ce slot e? AGP sau PCI-e (express)?