| noname000000 a întrebat:

Buna vreau sa îmi fac un PC de gaming de buget. Am ales ca procesor AMD fx6300, iar ca placa video Nvidia gtx 750ti. Ma intereseaza o placa de baza compatibilă cu AMD, nu mai scumpă de 200-250lei daca se poate si mai vreau sa stiu daca la pretul plăcii video pot sa iau o alta placa mai buna daca se poate. La placa video ma intereseaza raportul pret-calitate-consum. Dau funda. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De ce ai ales acel fx?
Intreb deoarece nu prea e ok sa pui placa de baza de 200 lei cu un cpu cu tdp asa mare.

| noname000000 explică:

Am ales fx-ul pentru ca am vazut ca se descurca bine in gaming. Tu crezi ca o placa de baza ieftina nu ar face fata? Intreb pentru ca habar nu am.