| Ara5h a întrebat:

Buna vreau sa imi iau un gtx 1050 ti OC si nu stiu daca e compatibila cu calculatorul meu.

poate imi ziceti voi (placa de baza H110M-CS)

Răspuns Câştigător
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

Da placa video este comatibila cu orice placa de baza indiferent daca este PCI-express 3.0 sau 2.0 atat ca la 2.0 ruleaza ceva mai lent, sursa conteaza 500 W ar fi cel mai bine, la procesor nu discutam pentru ca socketul de pe placa de baza accepta procesoare din generatia 6 Intel care a aparut acum 3-4 ani deci esti oke.
Spor la joaca

2 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Atata timp cat placa de baza are slot PCI-E e 100% compatibila

| Diana4you97 a răspuns:

Dacă este vorba de Asus, DA. Este vorba de PCI Express x16 3.0.