| SeRbaNNe a întrebat:

Buna vreau sa imi iau un telefon si nu sunt decis ce sistem de operare sa aibă :
- Android
Sau
-Windows
Care e mai bun si care :
Are mai multe aplicati
Jocuri
Si cum e cu netu Mersi dau fundita:*

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai explic: pe net cel cu windows e mai rapid, in general, wp e mai rapid decat andoid, are e mai porst optimizat. Dar, din nefericire pe WP nu prea ai aplciatii, motiv pentru care o sa te cam plictisesti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca si sistem de operare pentru mobile la momentul actual Android sta cel mai bine.

| allyx14 a răspuns:

Eu as alege cu widows...pt ca pe telefoanele cu window iti merg si cele de pe android(nu toate) si pentru ca are un sistem de operare mult mai simplu si mult mai inteligenthappy

| Ioan_Armand_Anusca_Popa_1995 a răspuns:

Sugestia mea este sa iti ei unul cu Android(Ca net merge foarte stabil, ca si aplicatii are o varietate mai mare numai ca trebuie sa fii atent sa nu ti-l umplii cu aplicatii{Cum am eu 324 de aplicatii}) si dupa asta daca nu iti convine ceva iti poti pune Windows Phone, Linux sau IOS pe el. Daca mai ai intrebari la acest subiect anuntama pe armandinio7@gmail.com

| IssabellaLoveU a răspuns:

Dupa parerea mea e mai bun androidul..are mai multe aplicatii gratiswinking