| DrunkenRat a întrebat:

Ce fel de telefon imi recomandati daca vreau sa citesc carti pe el? Si ce fel de sistem de operare trebuie sa aiba (android, windows...)?

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Nu conteaza sistemul de operare pe care-l are, pentru ca se gasesc aplicatii de citit pentru toate. (PDF Reader, etc.)

In general un telefon nu ecran marisor. Asta ca sa nu iti obosesti ochii chinuindu-te sa citesti scrisul mic.

| Blamely a răspuns:

Nu știu celelalte însă eu citeam pe android pdf-uri și era chiar ok.

| umbra09 a răspuns:

Daca vrei sa-l folosesti mai mult pentru carti, documente tiasi recomanda sistemul de operare IOS de la iphone
Eu personal nu recomand acest telefon pentru alte aplicati, jocuri deoarece telefoanele, tabletele cu sistem de operare IOS sunt oarecum legate intre ele...