| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi recomandati si mie un procesor bun pentru facut streaming de jocuri, vreau sa fie de la AMD pe socket Fm2, mentionez ca deja detin o placa video nVIDIA gt630 2 Gb si o placa de baza: http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-VG3/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Un amd 740, 750k sau 760k.

| Gabitzu246 explică (pentru sltlp):

Nu ar fi mai in regula un Amd A10 5800K? sau este c-am aceeasi performanta si nu se merita banii?, vreau sa fac streaming de jocuri un pic mai noi cum ar fi LoL, Starcraft 2 si nu as vrea sa mi se blocheze.

| sltlp a răspuns (pentru Gabitzu246):

NU. Explica-mi si mie atunnci de ce naibii ai cumparat acel gt630? Si acum vrei sa dai bani in plus pe un procesor din seria A care e de fapt vreun 750K cu integrata, integrata pe care nu ai sa o folosesti niciodata. Ai facut cele mai proaste alegeri vreodata. Spre exemplu, cea mai proasta combinatie posibila, si nu pot intelege motivul.

5 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/1lrLecA (link generat de conversion marketing)

Răspuns utilizator avertizat