| georgekids a întrebat:

vreau sa instalez pe o unitate veche IBM 659 pantium 2 windows me sau 2000, dar nushiu cum pornesc instalarea, am incercat sa dau restart cu cd-ul in unitate dar nu-mi spune niciun mesaj daca vreau sa citesc cd-ul bootabil, cum e la calculatoarele mai...ce ar trebui sa fac? iar biosul e in limba germana

4 răspunsuri:
| Goguletzu a răspuns:

Ar trebui ca o tasta sa aiba bind pentru booting devices.gen f12 sau unul dintre f-uri. in caz contrar cauta versiunea de la bios pe net si invata pe de rost pasii pe care trebuie sa-i urmezi pentru a pune cd-romul pe prima pozitie la boot.bafta

| manuel72 a răspuns:

N-are treaba bios-ul, trebuie sa faci un floppy cu comenzi in mersi-dos.

| manuel72 a răspuns:

Cu corectarea asta automata ...MS-DOS

Răspuns utilizator avertizat