| iNs a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa video si am cateva optiuni:
-nvidia geforce gt440 ddr5 1gb 128 biti ddr5
-amd radeon hd 6670 ddr5 1gb 128 biti ddr5 (acelasi pret cu nvidia)
-asus amd radeon hd 6670 1gb 128 biti ddr5 (un pic mai scumpa decat cele 2)
Sau mai pun un ban in plus si iau amd radeon hd 6770 ddr5 1gb 128 biti?

Răspuns Câştigător
| AverageIAlex a răspuns:

Nvidia geforce gt440 ddr5 1gb 128 biti ddr5 peste toate. Nvidia fabrica cele mai bune placi video.

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Dintre cele 2 placi, 6670 e putin mai buna.Dar daca zici ca mai poti pune bani, cel mai bine e sa-ti cumperi 5770/6770, sunt cam de acelasi nivel si nu vei regreta investitia. Orienteaza-te spre un model cu racirea mai buna.

| FarrellBull a răspuns:

-nVidia
parerea mea happy