| littledevil4ever a întrebat:

Vreau să-mi duc telefonul la service deoarece vreau să-mi schimb bateria. Telefonul l-am cumpărat de la Telekom și încă este în garanție. Ce ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu mai ţine bateria? dacă nu mai ţine nu ştiu dacă pot face ei ceva, adică asta a ţinut doar de tine, cum ai avut tu grijă de el.

| littledevil4ever explică (pentru Alexuţ02):

Da, când ajunge pe la 60% se stinge. Nu pot să-l duc celor de la Telekom să îmi schimbe bateria chiar și contra cost? Nu știu unde ar trebui să-l duc.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru littledevil4ever):

Du-te cu el ia ei prima dată, vezi ce-ți zic. Eu aș recomanda un service de telefoane, găsești în orice mall așa ceva.

| Alfred0703 a răspuns:

Du-te la telekom si fa pe prostul. Spune-le ca ti-se inchide telefonul. Ei o sa il trimita la service-ul autorizat cu care fac parteneriat.

| elcosmin a răspuns:

Cauti bonul si/sau garantia, il duci la telekom in cutia originala insotita cu toate celelalte accesori(casti, incarcator)