| Rox1997 a întrebat:

Am un telefon achiziţionat de la telekom în rate, faza e că l-am trimis de 4 ori în service şi încă are probleme. Telefonul e Samsung galaxy grand prime şi problema e că se închide uneori chiar mai tot timpul când fac poze se deschide cu bateria descărcată şi se blochează. Mi-a fost schimbată bateria şi softul degeabă, ce problema are oare? Când l-am trimis a patra oara mi sa scris ca este ecranul zgâria dar nu e adevarat, că spatele e zgâriat şi că este scăpat de pământ...are puține zgârieturi dar din cauza carcasei.l-aş trimite şi a 5 oara fiindca încă îl am garanție, dar nu ştiu sigur dacă să îl mai trimit sigur. Voi ce părere aveţi?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cere sa-ti fie inlocuit. Daca nu vor ia legatura cu ANPC-ul: http://reclamatii.anpc.ro/

| anonimg a răspuns:

In asemenea cazuri poti returna telefonul si sa iti iei banii înapoi pe el sau iti cumperi altul.

| LTAA a răspuns:

Solicita inlocuirea telefonului

| Wheizii a răspuns:

Am avut ceva asemanator la telefonul meu. In primul rand poti sa iti schimbi telefonul la telekom, poti sa incerci sa-ti schimbi priza la care incarci telefonul sa fie o priza directa, poate nu ajunge curentul calumea la telefon si asta poate provoca probleme, sau faci asta https://www.youtube.com/watch?v=9l87UPNk1xw eu nu am un aparat ca ala dar folosesc chestie din bricheta care face soc electric. Bafta

| Anonim2003000 a răspuns:

Și eu pățesc la fel. Doar că al meu e de la Orange.
Pe cutia mea scria și că are memorie de 8gb și când ma uit in setări, ce crezi? UN GIGA MEMORIE! Ce dracul poți face cu un giga?
Părerea mea e că cel mai bine e sa-l schimbi. Cât poți de repede. Daca nu, așteaptă până nu mai ai rate și optează pentru unul nou.