| Cumintzel a întrebat:

Salut TPU,am cumparat un telefon de la eMAG care inca este in garantie si as dori sa ii schimb carcasa, unde ar trebui sa trimit telefonul pentru a-i schimba carcasa fara sa se anuleze garantia? Dau funda.

1 răspuns:
| alexia351 a răspuns:

Ca să nu-i anuleze garanția, ai putea lua legătura cu un magazinul de unde l-ai luat, în cazul în care face reparații. Dacă nu, oriunde l-ai duce, garanția nu va rămâne valabilă, în cazul în care după, telefonul pățește ceva.