| LeonardoDiCapra a întrebat:

vreau sa va intreb, cum sa fac un tabel inntr-un Document WordPad; Document RTF si Document text.am Microsoft Windows XP Professional, versiunea 2002 si e SP 3.
Multumesc anticipat!
VOT+FUNDĂwinking

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca ai deja un document in care vrei sa inserezi un tabel, il deschizi cu Microsoft Word si selectezi din meniul de sus Insert -> Table. Daca trebuie sa faci un document in formatele pe care le-ai enumerat mai sus, deschizi un document nou in Word si faci tabelul. Atat in primul caz cat si in al doilea, dupa ce ai terminat treaba dai File -> Save as si alegi tipul fisierului in care vrei sa salvezi (text, wordpad, rich text, etc). Succes!

| Ovidiu a răspuns:

WordPad? Hm. Incearca cu Microsoft Word(din pachetul Office). Insert-->Insert Table.
Documentul.rtf il poti face salvand fisierul cu extensia.rtf in loc de.doc sau. docx(extensie disponibila la Microsoft Word 2007)

Dati un vot: http://reteaua.emag.ro/c/ovidiu-zapodeni