| Ionică a întrebat:

Cum se instaleaza Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 2?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi îs mai mulţi paşi, instalarea este identică cu cea a XP cu SP1 sau 3. Uite aici un material bunicel despre Xp, de la A la Z
http://sites.google.com/site/wndowsuldelaaz/

| DeyCj a răspuns:

Dar îţi recomand să foloseşti numai CD-ul original plus licenţa autentică originală, şi de asemenea îţi recomand să îţi instalezi Windows XP Profesional cu SP3 şî să îl actualizezi apoi,(după ce ai instalat un antivirus(recomand Avira antivirus Free), şi să fi atent să nu laşi pe automat setările de la Automatic Updates asta ca să nu te pomenseşti cu genuie notification tool şi IE8 instalate în calculator). Succes cu instalarea

| alex1982 a răspuns:

Pai in primul rand trebui sa ai o imagine. iso cu Windows. Acea imagine o montezi in Daemon Tools si cu ajutorul lui Nero faci un cd bootabil. Atentie insa...nu scrii acea imagine. iso pe cd ci ceea ce este in cd-ul virtual din Daemon tools. Cand ai terminat lasi cd-ul in unitate, dai restart, intrii in Bios, dai la secventa de Boot si alegi sa iti buteze dupa cd/dvd. Dai apoi F10 ( save changes and exit ). O sa iti apara dupa ce se va incarca meniul de Bios ceva de genul : Press any to boot from Cd... apesi orice tasta si o sa iti porneasca instalarea de Windows.

| muresanul a răspuns:

Salut, iti trebuie un cd sau sa copiezi de pe net, si acolo iti arata psi de instalare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu windowsul asta si cand l-am cumparat nu am primit cd cu el sti si am dat sa il validez la aia de pe net sau ke zice acolo si zice ca e o copie ca nu e original sau ceva de genu

| SNKYonutz12 a răspuns:

Dar cum setez sa imi para ani key din bios?