| laurentiu1997 a întrebat:

Buna vreun program de editare video care sa faca fisierul final mai rapid ca cu windows movie maker dureaza 3 ani sau cum sa fac windows movie maker sa converteasca mai rapid

Răspuns Câştigător
| Meset a răspuns:

Eu pentru videourile mele folosesc windows movie maker 2.6, dar ca sa le dau render HD ai nevoie de un fisier numit WMV-HD-1280x720 (Cauta pe google) si ca sa-ti mearga totu mai repede incearca sa le filmezi HD ca renderu sa dureze mai putin.

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce vrei sa convertesti? din ce format in ce format? ce procesor ai? ce placa video? cata memorie ram?

| Blackhoneybun a răspuns:

Adobe Premiere. I-al pasta, cu el au facut Star Wars tongue