| 拉维尼亚 a întrebat:

Zilele trecute am filmat un clip cu ocazia aniversarii de cinci ani a trupei mele preferate. Clipul va fi inclus intr-un videoclip mult mai mare. Problema este ca persoana care se ocupa cu aranjarea ulterioară a videoclipurilor mi-a spus ca il accepta doar ca ASAP. Intrebarea mea este ce este acest ASAP pentru ca nu l-am gasit la programele care convertesc videoclipuri si cum fac un videoclip in MPEG-4 sa devina ASAP?
De asemenea persoana respectiva mi-a trimis si adresa aceasta http://video.online-convert.com/convert-to-mp4 si nu inteleg exact ce trebuie sa fac.
Funda pentru cine ma ajuta! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

O sa-l accepte oricum. Daca tot vrea sa aranjeze videoclipurile inseamna ca stie si sa o faca si fara a avea pretentii absurde.
Cel mai corect e sa dai videoclipul asa cum a fost sinregistrat de camera. Orice prelucrare suplimentara altereaza calitatea si prin urmare cel care aranjeaza videoclipurile are datoria sa il converteasca daca e cazul si sa-l includa in videoclipul lui.

| 拉维尼亚 explică (pentru LinxCont):

I-am trimis deja videoclipul si nu mi-a zis nimic de el, ci doar mi-a trimis adresa aia. Dar se pare ca isi permite sa aiba pretentii pentru ca se acorda si niste premii random pentru cei care trimit videoclipuri. Dar putea totusi sa imi explice si cum se face pentru ca eu pe site-ul ala nu am gasit niciun ASAP ci un ASP dar nu stiu daca e acelasi lucru >