| revers1 a întrebat:

Buna zioa!
Am si eu o problema cu microfonul de la pc... nu merge.
Este activat, volumul este dat tare la fel si sensibilitatea dar tot nu functioneaza.
Daca dau clik dreapta pe boxa de langa ceas si dau la recording devices microfonul apare dar in dreapta lui ude apare liniutele verzi care normal trebuie sa se miste la mine au ramas blocate la maxim.
Am încercat cu o placa de sunet externa si merge foarte ok. Dar cand bag microfonul in iesirea de la laptop nu vrea sa mearga sunetul merge dar microfonul nu.
Cel mai bun raspuns primeste funda.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi driverele incorect instalate sau o defectiune a placii. Numai cineva care vede te poate ajuta.

| revers1 explică:

A mers ceva timp... la un moment dat vorbeam cu cineva si mi-a zis ca se aud niste pacanituri si la cateva minute nu a mai mers