| Robi2121 a întrebat:

aceste produse sunt compatibile?

procesor: Procesor AMD RYZEN 3 2200G
placa de baza: Placa de baza MSI A320M PRO-VD PLUS
placa video: Placa video ASUS NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Strix Gaming O4G
rami: 2xMemorie KINGSTON HyperX Fury 4GB DDR4, 2400MHz, CL15
sursa: Sursa Xilence Performance C XP600R6, 600W
HDD: Hard disk WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB(pe acesta il am deja si nu vreau sa il schimb chiar acum)
carcasa:Carcasa GENESIS Titan 700 Red

(Nu sunt sigur de sursa daca e destul de puternica)

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca tot folosesti procesor amd, schimba si nVIDIA cu ceva de la ati asemanator.
Si da, sursa e cam slabuta, chiar daca scrie ca scoate 600W.
Poti opta pentru una mai performanta si de 500(reali) si e ok!

| BeaTMaN696 a răspuns:

Nu este compatibil buildul. Dar daca vrei poti sa imi zici bugetul pe care il faci (cati bani vrei sa dai pe el) si iti fac unul mai ok. Ai mai uitat si coolerul pentru procesor ca ma gandesc ca nu vrei sa folosesti unul stock. Imi zici ce vrei dintre AMD sau Intel si iti fac un build ok.