| alfieaoife23 a întrebat:

acum un an mi s-a ars priza si in priza aveam incarcatorul de la laptop, mi se arsese putin si din plasticul de la incarcator, totul mergea bine, se incarca laptopul, acum nu mai merge sa se incarce. Laptopul este MYRIA MY8305GD ce pot sa fac? Cum gasesc un incarcator pentru acest laptop si de unde si cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce incarcator este? Cati amperi si cati volti scoate? Ce mufa are (culoare)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intre timp am gasit: 12Vc.c./2.0A Nu stiu ce mufa este! Daca poti sa pui o poza cu imgur sa vad cum arata. Poti sa si iei un incarcator universal dar este mai slab si poti incarca mai greu. http://bit.ly/32q4rZl Daca are peste 2 A nu-i problema.

| alfieaoife23 explică (pentru Salontanul):

Adaptor ca/cc my8305
alimentare 100-240v

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alfieaoife23):

Te-am rugat sa-mi trimiti o poza! Vezi nu-i asta? http://bit.ly/2PVlMXp Poti sa si schimbi stecherul. Poate doar acolo ii defect!