| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna ziua am 2 calculatoare un notbok HP si unul fix packardbell ascult radio pe ambele cand da ora exacta pc-ul fix merge bine in schimb la HP dupa 25-30 de secunde vine ora exacta ce sa fie de ce intarzaie laptopu.o zi buna

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Laptopul are un delay la internet, adica nu primeste destul internet pentru a functiona optim

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai posibilitatea de a regla manual ceasul (click-dreapta pe ceasul din Taskbar).
Daca dupa un timp intarzie din nou, atunci o ajustezi iarasi. Daca intarzierea este mare (peste un minut intr-o luna) sau data si ora se pune ceea din fabrica, atunci probabil este slabita bateria (care se poate schimba la service).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria din bios e dusă, schimba o ca aia afecteaza ceasul este memoria care nu mai merge.

| NLS a răspuns:

Sincronizeaza serverul time. Windows. Com

Gasesti optiunea fie in fereastra Date and Time, tabul Internet Time, din Control Panel (in Win7, 8 si versiunile vechi de w10)

Fie in Settings, in functie de ce versiune de Windows 10 ai.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Daca nu se rezolva astfel decalarea, e din cauza bateriei pastila de pe placa de baza, de care zice Cristidinbucuresti