| vLaDxB08 a întrebat:

am doua boxe de 100w, de 6 ohm, dupa ce au fost puse pe alta statie, nu mai merge pe a mea, avetii idee de ce? Am testat cu alte boxe si merg perfect, una din cele doua boxe mai baraie din cand in cand. Boxele care nu merg au fost folosite la un chef, si au mers intruna aproximativ 2-3 zile.

1 răspuns:
| MariusA99999 a răspuns:

De obicei la sistemele audio ex.: 5.1 se pun la statie(subwoofer) dupa marimea firelor, cel care este mai scurt este de centru, altele 2 sunt lateral si celelalte 2 care raman sint langa cele laterale.
Ori asta ori incearca sa desfaci statia sa vezi daca mai alimenteaza transformatorul sau daca e ceva defect
Alta explicatie nu am. Succes! happy