| ghostbusters a întrebat:

cat ar trebui sa tina o baterie de laptop noua? nu vreau link-uri

7 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, ghost

A mea tinea in jur de 6 ore, dupa 4 ani mai rezista doar 2 ore, din pacate. Oricum a fost folosit intens.

Bafta.

| DavidOsam a răspuns:

In general 4ore.
A mea tinea 4:30 la inceput, iar dupa 3 ani a ajuns sa tina 3 ore.

| ghostbusters explică (pentru DavidOsam):

O prietena mi-a spus ca laptop-ul ei tine 9 h si al meu tine doar 4 h si m-am cam speriat.worried. Multumesc!

| al3xander a răspuns (pentru ghostbusters):

Pai depinde de laptop si ce faci pe el. al meu daca il configurez cu tuneup pe "Economy Mode" ajunge la 7h doar pentru navigare si ascultat muzica. odata m-am jucat un joc mai puternic si s-a dus bateria intr-o ora.

| anonymous1sau1nu a răspuns:

Eu am DELL de cateva luni si tine tot asa cam 4 ore dar in timp daca il tii mereu in incarcat sau descarcat durabilitatea bateriei va scade

| Ionela_Alice_1998 a răspuns:

Depinde de baterie de la 3 la 6 ore sau poate chiar mai mult eu am un Asus K55A si bateria tine 6 ore

| socialmisfit a răspuns:

Depinde de numarul de celule, de procesor..de natura task-urilor care-ti vor seca bateria. Cele cu 3 celule, tin cam 3 ore. daca te joci, poate sa ti se consume intr-una. daca faci browsing, te poate tine 4, 5. Capacitatea ii scade cam cu 15% pe an.