| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare
Când instalez windows 7 cum fac ca windowsul să se instaleze pe partiţia D?
Fundă la răspunsul corect.

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

In fereastra in care iti arata partitiile, selectezi D si dai next (sau forward, nu imi amintesc exact). Preferabil ar fi sa formatezi intai partitia, exista acolo o optiune, inainte de a da Next. Succes!

| Damasc a răspuns:

Salut,eu nu ma pricep la windows 7, lucrez numai cu xp, dar am gasit un tutorial unde explica foarte bine zic eu cum se face. http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html.Sper sa te ajute bft

| Blue_2910 a răspuns:

Te uiti inainte de a-l formata cati giga are actuala partitie D vezi cat inseamna in mb (gasesti pe google cum transformi) si cand va trebui sa instalezi windows-ul alegi partitia care are dimensiunea egala cu D, bineinteles inainte de a instala windowsul o formatezi. Dupa ce se termina instalarea, partitia D de acum va fi partitia C (partitiile sunt redenumite dupa instalare, iar cea pe care e windows-ul se va numi intotdeauna C)

| radu85 a răspuns:

Nu poti!