| LegalizeWeeDs a întrebat:

Am o problema. Cautam un program pe internet, am downloadat programul dorit si surpriza. KeyLoger. Vreau sa stiu cu ce ma afecteaza aceste KeyLoger si cum pot scapa de el. I-am dat remove si din Control Panel. Nimic, cand dau restart la calculator imi apare langa ceas. Va rog sa ma ajutati. Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Un keylogger in calculator la tine iti inregistreaza toate tastele pe care le apesi... asta inseamna, parole de mess si toate conturile pe care le-ai SCRIS pe calculator dupa ce ti s-a instalat keyloggerul... daca keyloggerul nu trimite raportul la adresa setata de el, atunci esti in siguranta, daca nu, nu.

3 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Spybot Search Destroy; tutorial : http://www.videotutorial.ro/? p=817
Download : http://download.chip.eu/ro/SpyBot-Search-Destroy-1.6.3.51-Beta_71999.html#
Ai grija ce ei de pe net, ia un antivirus bun si in cazul in care nu ai real time protection fa o scanare la orice download.Numai bine!

| Junior_Shoby_1993 a răspuns:

Probabil este un virusel.
Cea mai buna metoda -> Reinstaleaza WINDOWS

PS: Data viitoare nu mai downloada toate porcariile de pe net deoarece, multe dintre ele is full de virusi.

| IQ156 a răspuns:

Este un virus.Dar acest virus iti poate gasi toate datele, parolele, etc.Reinstaleaza Windows.Altceva nu ai ce sa faci