| CHOIHYOMI a întrebat:

tontu' de frete-miu mi-a instalat pe calculatorul meu o prostie de program numit "java" pe care eu nu il folosesc. acum ca a plecat, vroiam sa scot programul asta, dar surpriza nu il pot scoate din calculator. i-am dat prima data remove din control panel si nu merge. pe urma am zis sa ii dau delete din total cmd si am reusit. problema este ca el inca mai este in calculatorul meu. si nu stiu ce sa fac sa scap de el. imi ocupa foarte mult spatiu... calculatorul meu nu este asa de performant. va rog AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Cel mai bine te poate ajuta tontu' de frate-tau in situatia asta laughing
Glumesc!
Poate ca ar trebui sa reinstalezi programul si sa-l dezinstalezi cu un program specializat in astfel de actiuni, poate CCleaner?
Bafta.

| CHOIHYOMI explică (pentru Λndrei):

Tontu e tont in continuare! laughing

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

java nu ocupa gb fratele meu ocupa cativa mb 20. 30. asa ca nu te impacienta cu el. Odata ce ai reusit prin total cmd este perfect.

| Kanghu a răspuns:

Java ocupa foarte putina memorie pe HDD, iar multe programe nu pot fi rulate fara el. Eu propun sa il pastrezi.

| onasis1961 a răspuns:

Poate te ajuta sa rezolvi problema care te supara:
http://www.programecalculator.ro/cum-sterg-sau-dezinstalez-un-program/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul are nevoie de Java. Sunt site-uri scrise in limbajul ala, sunt aplicatii scrise in Java si tot asa... daca nu te pricepi la calculatoare de ce pui mana de ele si ii consideri pe altii "tonti"?

| Stefan4235 a răspuns:

Panou de cotrol > Programe si caracteristici. Iti va aparea o lista cu toate programele pe care le ai in computer. Cauta java si dezinstaleaza-l si gata.