| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
am o problema ceva m'ai ciudata...,
Din greseala mi-am rupt tasta la laptop, ce sa fac? Cu ce sa o lipesc?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu cred că e ruptă, ci doar scoasă din cleme, încercă să prinzi din nou în acele cleme, nu e greu (mi s-a întâmplat și mie), dar dacă nu poți du-te la un specialist de calculatoare. Și nu încerca să o lipești cu ceva.o să îi distrugi senzorul și nu o sa îți mai meargă acea literă.

3 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Poti sa iti schimbi tastatura sau sa iti atasezi una, ca la calculator, sau exista lipici la tub.

| Raamonikaa a răspuns:

Mai bine ai lipi cuvantul "m`ai"!

| AlleSeniorita a răspuns:

O picatura de super glue...doar putin pe chestia aia ce a ramas de la tasta... Funda?big grin