| totGabriel a întrebat:

Buna ziua,
Am o problema cu tableta; este un,, mpman 720"( frantuzeasca), am uitat modelul de deblocare, are un android 4.00, Nu este cine stie ce scula dar o folosesc la sistemul de supraveghere si este utila, rog poate ma ajutati sa o deblochez.Nu intra in programul de resetare, daca aveti vreo combinatie de comenzi ar fi ideal.
Numai de bine.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salutare,

Tabletei ii trebuie un hard reset.
Pentru a face asta trebuie sa:

1. Opreste tableta
2. Se apasa butonul Volume + impreuna cu butonul de power si se tin apasat cca 10 sec.
3. Pe ecran ar trebui sa apara un logo cu android si un triungi rosu cu un semn de exclamare (in cazul in care nu apare se repeta pasii anteriori).
4. Din imaginea cu logo-ul se apasa iar Butonul Power impreuna cu Volume + doar pentru 2-3 secunde.
5. Acum ar trebui sa intre in Recoveri mode, de acolo se selecteaza optiundea (folosind vol-) wipe/restore factory si se confirma cu power button.

Dupa acest pas tableta ar trebui sa revina la setarile originale.

5 răspunsuri:
| totGabriel explică (pentru DrGeorge):

Multumesc,
nu apare triunghiul rosu, trece la logo android si daca mai repet comenzile ramane ecranul(deschis) pe negru definitiv, nu mai da nici un semn. Poate mai stie cineva ceva.
Multumesc pentru promptitudine si amabilitate.

| totGabriel explică:

Dupa V+si power apare logo,, mpman"daca mai ti apasat cele doua comenzi trece displayul in negru, daca nu mai ti apasat apare logo android iar daca mai efectuezi comanda sau nu mai efectuezi iti cere parola?! cam asta

| DrGeorge a răspuns (pentru totGabriel):

Ar mai fi o metoda, langa mufa de casti ar trebui sa fie o gaura mica. Acolo se afla butonul de force reset. Acela se poate apasa cu o agrafa. Ar trebui sa arate asa.
http://s12.postimg.org/4fwn6fyct/image.png

| totGabriel explică:

Am incercat si resetarea, ma arunca la inceput in logo mpman-apoi in android- apoi imi cere parola.
Cred ca-i mai dubios sau ii lipseste ceva sistemului sau are bifat ceva sa nu se poate reseta la setarile din fabrica.
Multumesc, poate mai are cineva vreo solutie.
Salut

| totGabriel explică:

Inca o data multumesc,
Am dus tableta la service si nu s-a putut recupera parola nu are soft pentru reset parola modelul mpman 720, are un soft de android 2.3...( nu 4.0 cum eram,, dezinformat) destul de vechi, si tot pe asta mi l-a pus.
Daca stiti ca ar merge si alt soft as fi foarte interesat.
Multumiri inca o data si numai de bine.