| gica29 a întrebat:

am o problema legata de tastatura myria mg7502 nu stiu de ce nu merge num lock/pad activez buton si in loc sa imi mearga num pad/lock merg sagetile si nu stiu ce sa fac ca sa functioneze.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Încearcă ce este prezentat în acest filmuleț: https://www.youtube.com/watch?v=2KOSjdsBNnA

1 răspuns:
| XxVladxXDD a răspuns:

Probabil s-au stricat switch-urile de la taste, nu stiu exact pentru ca am nevoie de detalii, dar iti pot da 2 sfaturi:
1.Nu iti lua NICI UN produs myria daca vrei sa faci gaming, chiar daca este un brand destul de promovat in Romania (si marvo/scorpion) pentru ca ai sansa sa ti se intample ce ti s-a intamplat acum.
2: Duci la garantie/la reparat tastatura si explici situatia.