| anonim_4396 a întrebat:

am o problema legat de Windows 7, l-am instalat toate bune pana la sunet, nu mi se mai aude sistemul doar castile merg am schimbat de mii de ori mufele, nu mi se aude sistemul, intrebare mea ar fi ce drivere trebuie sa instalez sau ce sa mai fac. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alien a răspuns:

Daca se aude muzica in casti problema nu e de la pc, verifica boxele!

8 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Click dreapta pe My Computer>Properties si ai butonul Windows update in stanga jos.Lasa-l sa-si faca lista de update-uri si, dupa aia, vezi lista de update-uri optionale.Sigur iti apare un driver legat de sunet (un Realtek Sound sau altceva). Bifeaza-l si lasa-l sa-si faca update-urile.

| titi a răspuns:

Nu am fost prea atent la intrebare. Daca iti merg castile, Alien are dreptate.Incearca sa verifici boxele:scoti mufa din pc, dai volumul tare si atinge mufa jack (audio) de la boxe.Trebuie sa se auda un barait in boxe.

Răspuns utilizator avertizat
| jhonny999 a răspuns:

Scrie in Google Toules drivers. click pe mes drive. in pagina care se deschide apare scris cu albastru Ma-Config descarca-l si instaleazal, dupa acea mergi in josul pagini respective si dai Lancer la Detection.iti va scana PC si iti va afisa driverele necesare.Download si install

| IulianMarian a răspuns:

Treaba este ca nu am acest CD pentru ca pc-ul meu nu este original si nu am asa ceva, deci altceva ce ar fi sa fac, iar sa ii raspund si lui Alien am verificat de zeci de ori.

| IulianMarian a răspuns:

Ok, va multumesc pentru tot dar tot nu merge i-am dat Update degeaba, mi-a zis cineva ca trebuie sa iau o placa de sunet integrala sau ceva de genu, dar curiozitatea mea este de ce a mers pe XP si acum pe 7 nu? Si inca ceva, cred ca trebuie sa iau driverul pentru placa cum sa aflu care este, inainte dadeam click dreapta pe desktop si Proprietati pe asta nu stiu.

| IulianMarian a răspuns:

Gata am rezolvat, va multumesc la toti.

| Anon62 a răspuns:

Nu cred ca problema e de la boxe; cat despre sunet...acum depinde de ce drive de sunet(harddrive) ai. In cele mai multe cazuri ar trebui sa mearga cu Realtek HD : (http://download.cnet.com/......8600.html)